Hodinárim není jen expozice věžních strojů, ale i galerie různých děl souvisejících s hodinymi. Na rozdíl od technické části je více dočasná. Většina děl je od autorů zapůjčena na krátkou dobu. Jsou ovšem i vyjímky jako orloj od Petra Skály a Miroslava Kotrby (na snímku vlevo), hodiny Josefa Achrera, či kované hodiny od Zdeńka Legnera, které jsou zapůjčeny dlouhodobě. Neměl by chybět ani humor například v podání pana Čejky a dalších autorů výstavy Nonsens.
Provozovatelé Hodinária se snaží získat alespoň krátkodobě například sochy z kovářství GIBBUS, či od dalších autorů.
Výstavy v roce 2015 proběhlo několik výstav:
Funkční orloj sochařů Petra Skály a Miroslava Kotrby je nástěnný malovaný orloj s mechanikou zajišťující pohyb podobných ukazatelů jako jsou na Pražském orloji.Orloj vznikal pomalu a postupně ve volných chvílích od roku 2002. Koncepce pohybu soukolí rohatkami je převzata z orloje litomyšlského (Karel Adamec, Čáslav, 1907), jen rozměry kol jsou jiné a převody na měsíční rafiji jsou udělány přesnější. Orloj je poháněn malým elektromotorkem podle řídících hodin, každých dvanáct minut se přetočí rafije Slunce spolu s Měsícem a ekliptikou o jednu pětinu hodiny. V roce 2009 plochu orlojní desky omaloval ak. soch. Miroslav Kotrba. Zcela dokončen byl orloj v červenci roku 2015 pro účely expozice v Děčíně.
Autorem hodin s mnoha ciferníky je hodinář a řezbář Josef Achrer (*1927 - +1988). Hodiny byly zhotoveny v roce 1985 pro restauraci ČD v rámci rekonstrukce nádraží v pražských Holešovicích. V roce 2015 byly zakoupeny soukromým sběratelem a zapůjčeny na tuto výstavu. Hodiny jsou umístěny ve vyřezávané skříni s ciferníky po obou stranách skříně. Na jedné straně jsou ručičky normálního ciferníku, na druhé straně jsou ciferníky ve tvaru otáčejících se disků. Disky představují hodiny a minuty, dále datum s jemným rozlišením dopoledne a odpoledne a disk sekund. Pohyb zajišťují dva podružné strojky Elektročas PS1000. Při instalaci v Hodináriu byly do skříně zabudovány elektronické hlavní hodiny SH71, které umožňují samostatný chod i automatické nastavení po výpadku proudu..
Drobná kovaná plastika – hodiny od Zdeňka Legnera. Zdeněk Legner po vystudování uměleckoprůmyslové školy v Turnově absolvoval při brněnském muzeu restaurátorskou školu a stal se členem Českého svazu výtvarných umělců v Mánesu a státním restaurátorem. Pracoval na obnově divadla v Mladé Boleslavi, paláce Kinských, domě Viola, bráně Legiobanky, v zámku Častolovicích, hotelu Ambasador, jako restaurátor pracoval v Nice, v Mnichově... . realizoval mnoho kovářských prací v Čechách, ale také v Evropě, v USA, Japonsku ( brány a balkony Staten Island New York, brány a mříže Jupiter Florida, osvětlovací tělesa Disneyland Paříž, brány a mříže vily J. Walese san Marino, dělící mříže hotelu Sheraton v Casablance ... ).
Zapůjčeny pro sezónu 2017 byly i plastiky z kovářství Gibbus.
Humor zastupuje několik autorů. Nouzové zastavené času vytvořil pan Čejka (www.sestka.com), Vážený čas čas pan Petr Král, úžasné fotokoláže autor s pseudonymem aTeo (www.ateo.cz) a další.